Καρακάση 42, Θεσσαλονίκη | 2310 311800 | epilekto98@gmail.com

Επιλέγω Σπουδές & Επάγγελμα

Στο φετινό βιβλίο περιλαμβάνονται νέες μελέτες για τις προοπτικές των επαγγελμάτων, "έξυπνες" πληροφορίες για την σωστή συμπλήρωση του μηχανογραφικού, "κρυφές" ειδικότητες και επαγγέλματα, στατιστικά και συμβουλές για τις Πανελλήνιες και φυσικά περισσότερες από 100 πολυμεσικές εφαρμογές με συνεντεύξεις για τα επαγγέλματα.

• Που μπορώ να δουλέψω τελειώνοντας από ένα τμήμα;
  • Ποια είναι τα επαγγέλματα που σχετίζονται με αυτό το πτυχίο;
  • Τι πρέπει να γνωρίζω για το τμήμα;
  • Ποιες είναι οι σημαντικές πληροφορίες για αυτήν την ειδικότητα;
  • Πως θα επιλέξω ομάδα προσανατολισμού;
  • Τι να προσέξω στην συμπλήρωση του Μηχανογραφικού;

Απαντάμε σε αυτά αλλά και σε εκατοντάδες άλλα ερωτήματα που απασχολούν τους μαθητές Λυκείου, τους γονείς αλλά και εκπαιδευτικούς - ειδικούς που ασχολούνται με τον επαγγελματικό προσανατολισμό. Μοναδικές πληροφορίες και υλικό για όλα τα τμήματα της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης και τα Πανεπιστήμια της Κύπρου που ενδιαφέρουν τόσο τους μαθητές ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ. όσο και τους υποψηφίους Πανελληνίων.

Το Επιλέγω Σπουδές και Επάγγελμα είναι ένας οδηγός σπουδών που όλα αυτά τα χρόνια έχει βοηθήσει χιλιάδες μαθητές να κάνουν τις καλύτερες δυνατές επιλογές  για τις σπουδές τους και να βρουν μοναδικά δεδομένα που προέρχονται από τις μελέτες της επιστημονικής ομάδας του Employ.

Εξώφυλλα

Στοιχεία επικοινωνίας